سه شنبه ٠٥ ارديبهشت ١٣٩٦
-
ورود به سایت
close
صفحه اصلي > معرفی شرکت > تضمین کیفیت 
هواشناسی
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 19598
 بازدید امروز : 15736
 کل بازدید : 16079384
 بازدیدکنندگان آنلاين : 20
 زمان بازدید : 0.33
تضمین کیفیت
 

مقدمه
 
 
يكي از مهمترين عوامل اساسي براي موفقيت يك سازمان در رقابت و حضور پيوسته در بازار ، اطمينان مشتريان از توانائي سازمان در استمرار سطح كيفيت براي محصولي است كه توليد و عرضه مي نمايد . ديگر توجه اصلي مشتريان تنها به مطلوب بودن كيفيت محصول نيست بلكه به كيفيت تمامي عملكردها و فرآيند هاي تاثير گذار بركيفيت مي باشد . بر اين اساس ، در دور مذاكره سازمان تجارت جهاني W.T.O )) در كشور اروگوئه ، توافق همگاني برای تعيين معيارهای سنجش ارزيابي كيفيت فرآيند توليد محصولات عرضه كنندگان به صورت اعتباري بين المللي بدست آمد، این توافق به پيدايش سري استانداردهاي ISO9000 توسط موسسه بين المللي استاندارد انجامید .
 
استانداردهاي سری ISO9000  توسط كميته فني شماره 176 سازمان بين المللي استاندارد ( ISO ) تدوين و منتشر شد درواقع كيفيت محصول را تحت تاثير عملكرد ها و فرآيندها در بخش هاي مختلف يك سازمان از جمله ، مديريت ، توليد ، طراحي ، خريد ، فروش ، انبار ، كنترل كيفيت و مانند آن ميداند و مي خواهد تمامي فعاليت هاي كه بر كيفيت تاثير مي گذارد بر پايه مطالعه و بررسي عميق شناسايي شده و سپس نوشته شوند وآنچه كه نوشته مي شود نيز پس از انطباق با نيازمنديهاي استاندارد در سرتاسر زمان اجرا شود.
 
 داشتن گواهي ISO 9000 به معنی، مهر تائيد برروي محصول يا خدمات سازمان مربوطه نمي باشد . گواهي ايزو بدين مفهوم است كه فرآيند كيفيت سازمان داراي نظم و ترتيب است و اينكه سازمان حداقل نیازمندیها برای تامین کیفیت خواسته شده دارد و به آنچه مي گويد در عمل پاي بند است .
 
این نوشتار ، شماي مختصري از پياده سازي سيستم استاندارد ISO 9000 سال 2008 در شركت  مخابرات استان اصفهان بعنوان اولين اجرا كننده اين سيستم در بين خانواده مخابرات را در بر دارد. به اميد اينكه با پشتيباني از اجراي اين طرح توسط مديريت شركت و همدلي و همكاري و همفكري صميمانه تمامي كاركنان شركت ، در انجام اين مهم ، زمينه مناسب جهت رسيدن به نظام مديريت كيفيت فراگير ( TQM ) نيز فراهم گردد.

 

  • ارتباط با مدیر مخابرات منطقه اصفهان:
  • ایمیل: m_heidarizadeh@tce.ir
اداره مخابرات شهرستانهای استان اصفهان
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به شرکت مخابرات استان اصفهان می باشد